Jdi na obsah Jdi na menu
 


knihy o čaji nebo jen tak k čaji

V této rubrice nalezne všemožné knížky jak o čaji tak i knížek vhodných ke čtení u popíjení dobrého čaje. Avšak zde naleznete i knížky které mám i já ráda a jsou trošku těžší na čtení takže se Vám po nich bude hodit i šálek dobrého čaje ;)

 

Příspěvky

Domácí přírodní lékárna

9. 6. 2019

Snad každý člověk si přeje prožít dlouhý, šťastný a úspěšný život. Stále víc lidí si však uvědomuje, že život není hra, kterou lze začínat znovu a znovu - že prostě máme jen jeden pokus. A že základním předpokladem šťastného, dlouhého a úspěšného života je zdraví…

 

Všechny čaje číny

13. 5. 2019

Mnoho věcí, které jsou považovány za požitky života, jako např. sladkosti, bohatý stůl, alkohol a kouření, nejsou při bližším zkoumání pro nás příliš prospěšné, jejich konzumace může rovněž přispívat k našemu vysokému krevnímu tlaku, obezitě, srdečním chorobám, cukrovce i třeba rakovině. Oproti tomu čaj, vychutnávaný po celém světě, je jedním z těch vzácných pokladů, které jsou našemu zdraví skutečně prospěšné. Čaj prokázal svou schopnost rušit škodlivý vliv našich ostatních libůstek. Zatímco toto zjištění může být pro obyvatele Západu překvapením, v zemích Orientu je to všeobecně známo ]iz nejméně 2 000 let.

 

Rádce milovníka čaje

13. 5. 2019

Legenda praví, že čaj byl objeven před téměř pěti tisíci lety čínským císařem Šen-nungem. Od těch dob bylo vypěstováno nesčetně druhů a tento nápoj si získal mnoho nadšených příznivců na celém světě.

 

Příběh čaje

13. 5. 2019

S miskou čaje lze dosáhnout opravdového míru a mírumilovnost, která vyzařuje z misky čaje, lze sdílet. Může se stát i základem životního stylu.